System grzewczy PEKA

System grzewczy PEKA

System grzewczy PEKA pozwala użytkownikowi na dywersyfikacje źródeł zasilania ogrzewania centralnego i wody bieżącej. Dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii zapewniamy sobie maksymalne z możliwych obniżenie kosztów ogrzewania.

Dzięki jego prostocie nie wymaga kosztownej elektroniki i nie sprawia żadnych problemów z obsługą nawet największym laikom.

System PEKA zaprojektowany został z możliwością ciągłego rozwoju ,aż do osiągnięcia końcowego schematu, który został przedstawiony na głównym rysunku. Pozwala to również na adaptację do istniejącego już ogrzewania w każdym domu lub firmie.

Przykładowy schemat budowy systemu:

[Krok pierwszy] Instalacja zbiornika AKUBOIL

Po zainstalowaniu zbiornika i podłączeniu go do : ogrzewania podłogowego, wody bieżącej oraz pieca CO zapewniamy sobie możliwość magazynowania energii co automatycznie przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz mniejszą ilość paleń w piecu. Przy domach wykonanych w systemie energooszczędnym i powierzchni do 150m2 naładowany raz zbiornik(ok. 2000l) do temperatury ok. 90° zapewnia energie na 5 dni. Jednak użytkownikom zbiorników AKUBOIL nie chodzi tylko o efektywne przechowywanie energii, ale również na możliwość jej efektywnej dystrybucji. Nasz zbiornik nie jest tylko zbiornikiem akumulacyjnym, ale również bojlerem na wodę bieżącą, która podgrzewana jest za pomocą przechodzącej przez zbiornik wężownicy. Wielkość zbiornika gwarantuje nam stały dostęp do ciepłej wody zarówno w okresie grzewczym jak i w lato, kiedy nie ogrzewamy domu, a raz naładowany zbiornik pozwoli na używanie ciepłej wody do 14 dni . Jednak najważniejszą zaletą zbiornika jest jego budowa, która pozwoli nam na dalszą rozbudowę systemu z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, które wydłużą czas pomiędzy ładowaniami zbiornika lub w odpowiednich warunkach wyeliminują potrzebę używania pieca CO.

 

[Krok drugi] Instalacja Przydomowej elektrowni wiatrowej BLUEPOWER

Nie trzeba nikomu tłumaczyć zasady działania elektrowni wiatrowej, ale nie każdy wie, że różne elektronie mają różną efektywność i żywotność (serwis) co wpływa bezpośrednio na ich zwrot jako inwestycji. więcej:.

Elektrownia wiatrowa podobnie do kolektora słonecznego zapewnia nam darmową energię dzięki, której możemy doładować zbiornik AKUBOIL.O tyle ile doładuje nam zbiornik elektrownia wiatrowa o tyle mniej musimy ładować piecem CO. W sprzyjających warunkach prowadzi to do wydłużenia czasu miedzy ładowaniami: w okresie grzewczym o kilka dni, a w okresie letnim nawet na cały czas trwania. Przy porównaniu elektrowni wiatrowej BLUEPOWER do kolektora słonecznego trzeba zaznaczyć bardzo ważny fakt, który stawia jej instalacje jako pierwszą czyli ważniejszy dla systemu i ekonomi przedsięwzięcia. Tym faktem jest moment, w którym otrzymujemy energię z każdego z tych źródeł. Kolektor daje nam energię tylko w dni słoneczne(małe zachmurzenie) przy tak zwanej dobrej pogodzie, a BLUEPOWER daje nam energię wtedy kiedy wieje, nie zależnie od pory roku , dnia czy nocy. Daje nam energie kiedy panują niesprzyjające warunki: podczas wichur, śnieżyc. Jednocześnie są to okresy, w których mamy największe zapotrzebowanie na energię i dzięki BLUEPOWER możemy ją mieć i to za darmo.

[Krok trzeci] Instalacja kolektorów słonecznych

Kolektory są dodatkowym źródłem darmowej energii, które pozwoli na wydłużenie okresu między ładowaniami zbiornika z pieca CO, ale najważniejszym zadaniem jakie stawia przed nimi system PEKA jest zapewnienie dostaw energii w dni bezwietrzne, w których nie dostajemy jej z elektrowni wiatrowej. Jest to rodzaj hybrydy zapewniającej nam energię w każdych warunkach dzięki czemu nasz system działa sprawniej niż inne.